Duyurular/Haberler


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Değerli Sinirbilimciler,

16. Ulusal Sinirbilim Kongresi, Beyin Araştırmaları Derneği’nin (BAD) desteği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 20 – 23 Mayıs 2018 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa kampüsünde gerçekleştirilecektir. Kongre ile ilgili bilgilere kongre web sitesinden (www.usk2018.org) ulaşabilirsiniz.

Sempozyum, panel ve kurs önerileriyle ilgili formlar web sitesinde yayınlanmıştır.  Önerilerinizi en geç 28 Şubat’a kadar e-posta ile gönderebilirsiniz.

Bildiriler ise 1 Nisan’a kadar kabul edilecektir. On-line özet gönderim sistemi aktif hale geldiğinde sizlere ayrıca duyurulacaktır.


Munich Brain Course Award:

Application period: December 1, 2017 till January 15, 2018
Dear colleagues,

The Munich Graduate School of Systemic Neurosciences offers free bursaries for participation in www.munichbraincourse.eu. This opportunity for a free trip to Munich and participation in the Munich Brain Course could be of interest for your students: Selected Bachelor or Master students will receive an award covering travel costs and course fees. Accommodation will also be provided.

Application period: December 1, 2017 till January 15, 2018

Details:
http://www.en.biologie.uni-muenchen.de/aktuelles/munich_brain_course11/index.html

Please, distribute.
Adrian Danek


Yaşamını tümüyle bilime adamış, ülkemizin ve dünyanın önde gelen nörobilimcilerinden Prof. Dr. Erol Başar’ı 27 Ekim gecesi kaybettik. Hocamızın cenazesi 31 Ekim Salı günü öğle namazını müteakip Zincirlikuyu Camii’nden kaldırılarak Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Beynin elektriksel osilasyonları üzerine derinlemesine araştırmalarıyla nörobilime “Beyin Dinamiği” kavramını kazandıran ve yayınları, kitapları, kurduğu laboratuvarlar ve yetiştirdiği öğrencileriyle bilim dünyasında derin izler bırakan Prof. Dr. Erol Başar’ın anısı nörobilimcilerin yolunu aydınlatmaya devam edecek. Kendisini saygıyla anıyoruz. 

Erol Hocamızın vefatıyla ilgili Clinical Neurophysiology dergisinde yayınlanan habere buradan ulaşabilirsiniz.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜBİTAK-NIH Bilateral proje desteklerinin öncelikli alanlarını belirlemek üzere “Emerging Concepts in Advanced Imaging of Neurodegenerative Diseases” başlıklı TÜBİTAK destekli çalıştay Derneğimiz ve OHBM-Türkiye’nin katkılarıyla 18-20 Ekim 2015 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli kampüsünde gerçekleştirildi. Çalıştaya Türkiye’deki Nörogörüntüleme gruplarının temsilcilerinin yanı sıra ABD’den Peter Barker, Chunlei Liu, Güven Güzeldere, Gülin Öz, Aziz Uluğ ve Tugan Müftüler katıldılar.