Değerli Sinirbilimciler,

Sinirbilim tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da çeşitli temel ve uygulamalı bilimlerden araştırmacıların gayreti ile giderek daha başarılı bir şekilde bir ortak dil ve çalışma alanı oluşturmaktadır.

Türkiye'nin ilk Sinirbilim Kongresi, İstanbul Üniversitesi ve Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinirbilimleri Derneği'nin (TÜBAS) girişimiyle Prof. Dr. Nuran Gökhan ve Prof. Dr. Nurhan İ. Hariri'nin eş başkanlığında 1993 senesinde İstanbul'da düzenlenmişti. Bu kongrenin ardından, 2001 yılında Uludağ'da Prof. Dr. Turgay Dalkara ve TÜBA üyesi değerli sinirbilimcilerin öncülüğünde düzenlenen arama konferansının ardından 2002 yılında başlatılan Ulusal Sinirbilim Kongrelerinin (USK) onuncusuna ulaşmış bulunmaktayız. Bugüne kadar düzenlenen 9 Ulusal Sinirbilim Kongresinde gittikçe artan disiplin ve katılımcı sayısı, katkıda bulunan davetli yabancı konuşmacılar, genç araştırmacıların eğitimi amacıyla düzenlenen çok sayıda kurs ve atölye çalışmaları geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

Sinirbilim kongreleri, hedef kitle olarak belirlediği genç araştırmacılara en yaygın şekilde ulaşabilmek ve katılımı en yüksek düzeyde tutabilmek amacıyla eğitsel ve bilimsel yönü kadar kongrenin en ekonomik şekilde gerçekleştirilmesini de hedeflerinden birisi olarak kabul etmektedir.

10. Ulusal Sinirbilim Kongresi, İstanbul Üniversitesi' nin ev sahipliğinde, Beyin Araştırmaları Derneği (BAD) desteğiyle 9-12 Nisan 2011 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsünde gerçekleştirilecektir. 8 Nisan'da ise İstanbul'daki çeşitli üniversitelerin bünyesinde kongre öncesi kurslar düzenlenecektir.

Sinirbilimle ilgili tüm disiplinlerden çalışma ve tartışma konularını bekliyoruz. Kongre programında yer verilmesini istediğiniz konferans, panel ve kurslarla ilgili önerilerinizi veya beklentilerinizi lütfen en geç 1 Aralık 2010 tarihine kadar "öneri formu" nu doldurarak usk10@bad.org.tr adresine gönderiniz. Önerileriniz olanaklar ölçüsünde karşılanacaktır. Kongremize, seçkin uluslararası bilim insanları davet edilmiştir. Daha önceki USK’larda olduğu gibi, IBRO ve FENS’in temsilcileri yine bizimle olacaklardır.

Kongre düzenleme kurulumuzun 10. USK’nın başarısını artırabilecek bilimsel katkılara ve önerilere açık olduğunu özellikle vurgular, destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Kongre Eşbaşkanları
Prof. Dr. Sacit Karamürsel
Prof. Dr. Hakan Gürvit
Beyin Araştırmaları Derneği Başkanı
Nöroloji Anabilim Dalı
İstanbul Üniversitesi
İstanbul Tıp Fakültesi
İstanbul Üniversitesi
 
Duyurular    

Tübitak Genç Araştırmacı Desteği

Tübitak genç araştırmacı kongre katılım desteği başvurumuz kabul edilmiştir.   Bu program için organizasyonumuza başvurmuş olan adaylara detaylı bilgi   e-posta ile ulaştırılacaktır. Seyahat ve konaklama belgeleri ile kayıt masasına başvurarak ödemeler alınabileceklerdir.

Kongre Merkezi Servis Saatleri

Kurs günü ve kongre süresince  (8-12 Nisan 2011 tarihlerinde) sabah saat 07:45 te Taksim Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünden, 08:00 de Büyük Londra Oteli ve Beyoğlu Öğretmenevi önünden kongre merkezine servis hareket edecektir. Taksim AKM önünde, kongre dövizi ile toplanma noktası belirtilecektir. Servis sorumlusu kişinin irtibat telefonu:    0541 715 92 94

Bilimsel Program
Kurs Katılımcıları
Kongre Merkezi
Kurslar Hakkında Bilgilendirme
Bildiri Gönderim Süresi Uzatıldı
Bildiri gönderim süresi 25 Şubat 2011 tarihine kadar uzatılmıştır. Bildiri özeti göndermek için linki takip ediniz.
Konaklama Seçenekleri ve Erken Kayıt
Sözel ve Poster Sunumları
Kongrede sözel sunumlar isteğe bağlı olarak Türkçe veya İngilizce yapılabilecektir.

Posterler isteğe bağlı olarak Türkçe veya İngilizce olarak hazırlanabilir. Türkçe posterlerde mutlaka İngilizce, İngilizce posterlerde ise mutlaka Türkçe özete yer verilmelidir.
10. USK'ya Yurtdışından Katılacak Konuşmacılar
Prof. Dr. Sten Grillner
(Karolinska Institute, İsveç;
FENS Başkanı)
Prof. Dr. Ray Guillery
(University of Oxford, İngiltere)
Prof. Dr. Giuliano Avanzini
(National Neurological Institute
C. Besta, Milano, Italya)
Prof. Dr. Ann Graybiel
(McGovern Institute for Brain Sciences, MIT, ABD)
Prof. Dr. Fabio Babiloni
(University of Rome Sapienza, İtalya)
Prof. Dr. Gabriel Curio
(Charite, University Medicine Berlin, Almanya)
Prof. Dr. Susan J. Sara
(College de France, CNRS, Fransa)
Dr. Christophe Bernard
(INSERM U 751, Marseille, Fransa)
 
ULUSAL SİNİRBİLİM KONGRESİ - USK 2010 - 9-12 Nisan 2011 İstanbul Üniversitesi, İSTANBUL