Brain Bee 2024

İlk Brain Bee Türkiye yarışması BAD desteğiyle 1 Haziran 2024 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Mehmet Ali Aydınlar kampüsünde gerçekleşecektir.

Yarışmaya başvurular 24.04.2024 tarihinden itibaren alınmış ve başvuru süreci 17.05.2024 günü saat 23:59’da sonlanmıştır.

Tüm katılımcılara yarışmada başarılar diliyoruz.

Uluslararası Beyin Olimpiyatı (International Brain Bee), Avrupa Sinirbilim Toplulukları Federasyonu (FENS) ve Uluslararası Beyin Araştırmaları Organizasyonu (IBRO) partnerliğinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen, nörobilime ilgili lise öğrencilerine yönelik bir yarışmadır.

Yarışma çoktan seçmeli soruların yanında katılımcıları insan nöroanatomisi, nörohistoloji ve hasta teşhisi kategorilerinde test eder. Bu kategorilerin yanı sıra yarışmacıların katılımcı akademisyenler tarafından kendilerine sözlü olarak yöneltilen soruları cevaplayacakları bir canlı değerlendirme oturumu da mevcuttur.

Yarışmada derece alan katılımcılar, Brain Bee tarafından staj imkanları ve prestijli uluslararası nörobilim kongrelerine katılım hakkı gibi fırsatlarla ödüllendirilirler. Her ülkenin yerel oturumunun birincisi, ABD’de düzenlenen uluslararası finallerde ülkesini temsil eder. 

İlk Brain Bee Türkiye yerel oturumu, BEYİN ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ desteğiyle1 Haziran 2024’te Acıbadem Üniversitesi Mehmet Ali Aydınlar kampüsünde gerçekleşecektir.

Türkiye’nin 2024 Brain Bee organizasyon ekibi Üsküdar Amerikan Lise’sinden Defne Cıngır, Kabataş Erkek Lise’sinden Cemal Müftüoğlugil ve Rüzgar Fen Lise’sinden Heja Yakut’tan oluşmaktadır.

Organizasyon ekibiyle iletişime geçmek için: turkishbrainbee@gmail.com 

Instagram: @brainbeeturkiye